Mikołaj Kopernik i Jego czasy

Opublikowano: 2023-05-29 19:50, Numer artykułu: 69207 , Autor: P.Strychalski

27 kwietnia 2023 r. w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach poświęconego Mikołajowi Kopernikowi „Mikołaj Kopernik i Jego czasy” – wśród 25 laureatów był uczeń klasy 8d Paweł Jamuła.
Uczestnikami konkursu przeprowadzonego w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim byli uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych. Udział w konkursie wzięło 737 uczniów z 69 szkół. Spośród 171 uczniów etapu drugiego – rejonowego, do finału (etap wojewódzki) zakwalifikowano 45 uczestników
Wśród zaproszonych gości na gali byli Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Zbigniew Sosnowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Gala obfitowała w gratulacje składane uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz podziękowania osobom, które współorganizowały konkurs. Każdy laureat otrzymał cenne nagrody w postaci laptopa. Wydarzenie uświetniło wystąpienie zespołu Slavic Voices.
Gratulujemy Pawłowi i opiekunowi dydaktycznemu p. Kamilli Tuzińskiej.