MŁODY INNOWATOR – sukces ARTURA BIEŃKA

Miło jest nam poinformować, iż uczeń klasy 8c Artur Bieniek reprezentował szkołę w finale ogólnopolskiego konkursu pod hasłem Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie –„Młody Innowator”. Organizatorzy konkursu to: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej  oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Konkurs  odbywał  się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i  był adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowanie projektu nowego, mającego cechy oryginalności

Artur zaprezentował projekt:

„Matryca wyświetlaczy 8x8 kontrolowanych przez Arduino ze sterowaniem przez Bluetooth”

i zyskał wyróżnienie w tymże konkursie.

Serdecznie gratulujemy!!!