MŁODZI EKOLODZY Z SP 38
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w ekologiczne działania i projekty.
Obok szkolnych ogródków owocowo- zielnych, dla wsparcia bioróżnorodności, powstała kwietna łąka, czyli prawdziwy raj dla zapylaczy!
Przy przekopaniu i oczyszczeniu z trawy i chwastów terenu pracowały trzy klasy ósme. Łąkę kwietną zasiała i podlała Nina S. z 7a. Jak zawsze, bardzo pomocni byli panowie woźni, którzy zorganizowali taczkę, łopatę, wodę.
Oprócz powstania łąki, nasi uczniowie zaangażowali się w wykonanie nasadzenia na konkurs „Symbole Bydgoszczy w kwiatach zaklęte”. Dzięki zaangażowaniu uczniów nasz kwietnik powstał w ekspresowym tempie! Kwiaty żółte i niebieskie będą powiększały swoją objętość, zatem za jakiś czas możemy spodziewać się spektakularnego efektu.
Przy kwietniku, przygotowując grządki, kopało kilkoro uczniów z klasy 8b. Potem do sadzenia ruszyły klasa 1C, 7a oraz na końcu 5b uwieczniona na jednym ze zdjęć. Przedsięwzięcie było podziwiane przez mieszkańców, głównie seniorów. Zdjęcia wykonała uczennica klasy 7a Aleksandra P. Opiekunkami były Magdalena Urbańska i Emilia Gulczyńska. W wykonanie łąki oraz kwietnika na konkurs włączyło się wiele osób ze szkolnej społeczności. Prace wykonywane przez uczniów były dla nich satysfakcjonujące. Pomimo zmęczenia i zabrudzenia, podziwiali efekty swojego trudu. Łąka zakwitnie za jakiś czas i dopiero wtedy zobaczymy efekt naszej pracy. Uczniowie wyrażali chęć przystąpienia do podobnych przedsięwzięć w przyszłym roku, zatem będziemy działać!
A oto utrwalone owoce naszej szkolnej pracy: