Nasz sukces w Ogólnopolskim Konkursie

Opublikowano: 2021-12-13 11:24, Numer artykułu: 47641 , Autor: P.Strychalski

Nasz sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Nowa epoka – nasze przyszłe życie w kosmosie”

Celem konkursu było zaprojektowanie bazy księżycowej, która będzie przystosowana do zamieszkania przez 10 stałych mieszkańców. Należało uwzględnić:w jaki sposób pozyskiwana jest woda, energia, tlen oraz pożywienie, w jaki sposób są magazynowane i przetwarzane odpady, co astronauci robią w ciągu dnia, jakie badania mogą prowadzić astronauci na Księżycu oraz w jaki sposób zapewnia się bezpieczeństwo mieszkańcom. Do zadań należało : nagranie filmu, w którym zostanie przedstawiony projekt, wykonanie plakatu z rysunkową wizualizacją bazy oraz przygotowanie planu pomieszczeń.
Konkursowi towarzyszył cykl webinarów: życie w bazie kosmicznej, architektura kosmiczna, systemy podtrzymywania życia w habitatach.
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Innspace zrzeszające młodych naukowców zajmujących się projektami związanymi z kosmosem: projektami baz na Księżycu i Marsie, a także pojazdów kosmicznych.

Na konkurs wpłynęło kilkaset prac z całej Polski, anaszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Klasa 7a:

zespól 1: Kornelia Czerwińska, Julia Bartel, Wiktoria Kulczycka i Anna Oksiak

zespól 2: Martyna Złotowicz, Natalia Strauhs

zespól 3: Julia Feddek, Mikołaj Feddek, Antonii Gapski, Igor Lewandowski, Jan Kłobukowski

Klasa 7c:

Zespól 1: Marcjanna Leszczyńska, Zuzanna Kopcińska

Indywidualnie: Beata Wolna

Klasa 7f:

Zespół 1: Jakub Krajewski, Maja Zakrzewska, Wiktor Krzykowski, Natalia Świtała

I to właśnie drużyna z klasy 7a: Kornelia Czerwińska, Julia Bartel, Wiktoria Kulczycka i Anna Oksiak zdobyła wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z wyróżnioną pracą