Nauka dla klas I-III w systemie tzw. hybrydowym

Opublikowano: 2021-04-23 07:53, Numer artykułu: 39594 , Autor: H.Rauchfleisch

Szanowni Państwo.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2021, poz. ….) od 26 kwietnia br. do 2 maja br. uczniowie klas 1-3 będą kontynuować naukę w systemie tzw. hybrydowym. System tzw. hybrydowy polega na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów klas I–III szkoły podstawowej realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Ustalam harmonogram prowadzenia lekcji w szkole od 26 kwietnia br. do 2 maja br. zgodnie z ww. podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia:

Poniedziałek – klasy: 1a,1b,1c,3a

Wtorek – klasy: 2a,2c,3b,3c

Środa – klasy: 1a,1b,1c,2b

Czwartek – klasy: 2a,3a,3b,3c

Piątek – 1a,1b,1c,2b,2c

Lekcje w szkole i lekcje on-line odbywać się będą według dotychczas obowiązującego planu lekcji.

Świetlica będzie funkcjonować dla dzieci rodziców uprawnionych do zapewnienia im opieki i nauki na terenie szkoły, na dotychczasowych zasadach. Ponadto, opieką świetlicową zostaną objęte również dzieci, które w danym dniu realizują zajęcia na terenie szkoły w związku z nauczaniem w systemie tzw. hybrydowym, o ile rodzice zawnioskują o objęcie ich dzieci opieką.

Hanna Rauchfleisch
Dyrektor SP38