Ogólnopolski Dzień Tornistra

Nasza szkoła włączyła się  do akcji. Podjęła działania w zakresie edukacji zdrowotnej ukierunkowanej na profilaktykę wad postawy. Zostały przeprowadzone w klasach pogadanki dotyczące plecaków.

Uczniowie dowiedzieli się, że:

• Plecak szkolny powinien posiadać odpowiednio usztywnioną ściankę przylegająca do pleców, mieć szerokie i równej długości  szelki.
  • Rozłożenie ciężaru w plecaku powinno być symetryczne.
  • Cięższe rzeczy należy umieścić na dnie, a lżejsze wyżej.
  • Plecak nosimy na obu ramionach.

Do działań włączyła się bardzo aktywnie nasza szkolna  pani pielęgniarka.  Dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej ważyła plecaki oraz opracowała dla każdego ucznia  informację dotyczącą wagi jego plecaka. Notatka została przekazana rodzicom. Okazało się, że w tych cięższych torbach jest dużo rzeczy nie związanych z nauką np. zabawki, pamiętniki itp. Natomiast  uczniowie klas starszych ważyli swoje plecaki w obecności pani Lidii Graul. Zwracała im uwagę aby kontrolowali zawartość  plecaka, by nie było w nich rzeczy zbędnych i zwiększających jego ciężar. Akcja ważenia plecaków odbywać się będzie co roku.