Palenie tytoniu - czy wierzyć reklamie?

18.10.2019r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych zatytułowanych: "Palenie tytoniu - czy wierzyć reklamie?".

Podczas lekcji zostały zaprezentowane amerykańskie plakaty z lat 50. XXw., które w niezwykle przewrotny sposób zachęcały do palenia. Uczestnicy zajęć mieli okazję zastanowić się nad psychologią reklamy oraz zjawiskiem manipulacji poprzez media. Następnie dla kontrastu uczniowie obejrzeli ostrzegawcze etykiety, które są aktualnie umieszczane na opakowaniach papierosów i w grupach obalali mity na temat palenia. Uczestnicy poznali składniki dymu tytoniowego i ich destruktywny wpływ na zdrowie człowieka oraz obejrzeli świadectwo chorej na raka kobiety, która rozpoczęła palenie papierosów w wieku 16 lat i obecnie przestrzega wszystkich przed rozpoczynaniem tego zgubnego nałogu. Uczniowie przeanalizowali skład liquidów używanych w e-papierosach i doszli do wniosku, że są one równie szkodliwe co tradycyjne papierosy. Cykl zajęć profilaktycznych został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy z wychowawcami klas.