Pasowanie na ucznia

Dnia 25 października odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Tradycją naszej szkoły jest uroczyste przyjęcie najmłodszych adeptów szkoływ szeregi uczniów. Dzieci z klas pierwszych zaprezentowały krótki montaż słowno – muzyczny. Następnie w obecności dyrekcji szkoły, rodziców i zaproszonych gości nastąpił uroczysty akt ślubowania. Pani dyrektor dużym ołówkiem osobiście pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Starsi koledzy z klasy 2c dali wskazówki swoim młodszym kolegom jak radzić sobie w szkole oraz podarowali im własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Wychowawcy klas wręczyli pamiątkowe dyplomy, zdjęcie oraz legitymację szkolną. Po uroczystości zauważyłyśmy, że nasi uczniowie jakby zmienili się, stali się poważniejsi i... tacy dumni.  Uroczystość przebiegła w podniosłej i uroczystej atmosferze.

Wychowawcy klas pierwszych.