Podwójne złoto dla szkolnych Chórów!

Dnia 6 marca 2020 r. szkolne chóry brały udział w I Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Muzycznym Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Wydział Edukacji Muzycznej- Katedrę Dyrygentury Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Do konkursu zgłosiło się 76 uczestników, z czego zakwalifikowały się tylko 34 wystąpienia. Konkurencja była ogromna: od wspaniałych wokalistów, instrumentalistów, po zespoły wokalne i chóry. Wszystkich oceniało znakomite jury w składzie: prof. dr hab. Ryszard Jarosław Piotrowski – Przewodniczący Jury; prof. dr hab. Elżbieta Stengert – Kierownik Katedry Wokalistyki, Instrumentalistyki i Teorii Muzyki; prof. dr hab. Katarzyna Matuszak – Gołda;mgr Adam Skrętny – Kierownik Zakładu Dydaktyki Sztuki Muzycznej.

Chór Ojejku zdobył I miejsce w swojej kategorii jako jedyny zespół! Warto dodać, że to był pierwszy w życiu konkurs muzyczny dla naszych młodych chórzystów, którzy od niedawna poznają tajniki śpiewu chóralnego. Tym bardziej cieszy wygrana!!! Emocje były niesamowite, radość z wygranej ogromna.

Chór Dolce Canto również zdobył I miejsce w swojej kategorii. Chórzyści otrzymali też Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Musica Choralis za najlepsze brzmienie chóralne.

Dodatkowo, pani Roksana otrzymała nagrodę dla najlepszego dyrygenta konkursu. Nagrody były wręczane w obecności rektora UKW, pana prof. dr hab. Jacka Woźnego, dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej UKW, pana prof. dr hab. Bernarda Mendlika, kierownika Katedry Dyrygentury, pana prof. dr hab. Mariusza Kończala oraz pani dyrektor Jolanty Metkowskiej, przedstawiciela Kuratorium Oświaty.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za przemiłe przyjęcie, jury za docenienie naszej ciężkiej pracy na próbach. Szczególne podziękowania ślemy pani Magdalenie Filipskiej za cudowny akompaniament.

Link o konkursie:

strony chóralne:

Występy chóru "Ojejku":

Występy chóru "Dolce canto":