Popołudnie polsko-ukraińskie Польсько-український день

Opublikowano: 2022-12-05 14:09, Numer artykułu: 61364

Dnia 1 grudnia 2022r. gościliśmy w szkole naszych uczniów z Ukrainy, którzy w towarzystwie rodziców licznie przybyli na spotkanie polsko-ukraińskie. Nauczyciele oraz uczniowie zaprezentowali naszym gościom Polskę przez pryzmat 5 zmysłów. Była więc sala słuchu, gdzie usłyszeliśmy chór "Dolce Canto", polskie pieśni zagrane na keyboardzie oraz m. in. wiersz "Kto Ty jesteś?" zaprezentowany przez uczennicę klasy I a. W sali wzroku można było obejrzeć książki poświęcone Polsce, Bydgoszczy oraz piękną prezentację multimedialną. W sali węchu zapachniało polskimi smakami: jabłkami, makowcem, grzybami, ogórkami kiszonymi. W sali dotyku stopy odkrywały sensoryczną mapę Polski!! Zwieńczeniem była sala smaku, gdzie wspólnie biesiadowano. Wszyscy miło spędzili wspólny czas.

1 грудня 2022 ми приймали наших студентів з України, які в супроводі батьків масово приїжджали на польсько-українські збори. Викладачі та студенти презентували Польщу нашим гостям через призму 5 почуттів. Так з'явилася кімната для прослуховування, де ми почули наш хор «Dolce Canto», польські пісні, зіграні на клавіатурі, і вірш «Хто ти?», подарований учнем І класу а. У кімнаті зору можна було побачити книги про Польщу, Бидгоща і красиву мультимедійну презентацію. Запах кімнати пахнув польськими смаками: яблуками, маком, грибами, маринованими огірками. У кімнаті дотику ноги виявили сенсорну карту польської мови!! Кульмінацією стала смакова кімната, де вони бенкетували разом. Всі приємно провели час разом.