Poznając historię rodziny, odkrywamy dzieje narodu

Opublikowano: 2023-03-14 11:25, Numer artykułu: 65494

„Poznając historię rodziny, odkrywamy dzieje narodu” – to hasło Wojewódzkiego Konkursu Genealogicznego. 13 nagrodzonych uczniów szkół z regionu 9 marca wzięło udział w uroczystej gali w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Wśród nich znalazł się też uczeń naszej szkoły Piotr Zieliński, który został w tym konkursie wyróżniony.
Uczniowie, żeby wziąć udział w konkursie, musieli stworzyć album, który jest taką swoistą historyczno-rodzinną narracją, która zawiera rozmowy z żyjącymi krewnymi, a także pamiątki, zdjęcia przodków, którzy już nie żyją, a na przykład byli bohaterami II wojny światowej bądź powstania wielkopolskiego, ale są też ukazane rodziny, które po prostu pielęgnują patriotyczne tradycje – tłumaczy Grażyna Szabelska, pełnomocnik kujawsko-pomorskiego wojewody ds. rodziny.
Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.