Poznajemy kraj naszych kolegów – Ukraina

Opublikowano: 2021-06-17 13:07, Numer artykułu: 41597 , Autor: B.Budziak

„Poznajemy kraj naszych kolegów – Ukraina” -
jak pracowaliśmy w drugim semestrze.

Na kolejnych zajęciach realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Poznajemy kraj naszych kolegów – Ukraina” wychowankowie świetlicy szkolnej oraz uczniowie     klasy 2a zostali zapoznani z ukraińskim alfabetem. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów i chęć nauki. Wspólnie napisaliśmy podstawowe słowa, imiona posługując się ukraińskim alfabetem oraz poznaliśmy ukraińskie zwroty grzecznościowe. Uczniowie poznali ciekawostki i tradycje – w oparciu o relacje naszych ukraińskich uczniów – kolegów z klasy. Wysłuchaliśmy również wierszyka o sroce, który przeczytał nam Denys B.  z klasy 2a. Mamy nadzieję, że nasi koledzy poczuli się ważni i doświadczyli, że jesteśmy otwarci i tolerancyjni na inne narodowości.

Magdalena Boesche- Starczewska
Magdalena Grądziel