Przerwa na czytanie

Opublikowano: 2021-11-05 07:57, Numer artykułu: 45718 , Autor: P.Strychalski

Przerwa na czytanie” - wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

28 października 2021 roku nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Czytaliśmy podczas przerw międzylekcyjnych na szkolnych korytarzach, w bibliotece szkolnej, w świetlicy oraz w salach lekcyjnych, w tzw. strefach czytania (najmłodsi uczniowie). Łącznie w akcji wzięło udział 430uczniów, 45 nauczycieli oraz 10 pracowników administracji i obsługi. Akcja miała na celu rozwijanie zamiłowania do czytania oraz pokazanie, że czytać można wszędzie i o każdej porze. Priorytetem dla Szkoły Podstawowej nr 38 było zachęcenie uczniów, by zamienili smartfony na książki i spędzili przerwy kreatywnie. Dziękujmy uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i jednocześnie mamy nadzieję, że każdego dnia liczba czytających uczniów na przerwach będzie wzrastać.