Przerwa na czytanie

Opublikowano: 2023-11-13 20:03, Numer artykułu: 74827 , Autor: P.Strychalski

30 października 2023 r. uczniowie SP 38 po raz kolejny zamienili smartfony na książki! Również w tym roku przystąpiliśmy do akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która cieszyła się wielkim powodzeniem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w akcji, czytając swoje ulubione książki na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Święto czytania w naszej szkole zainaugurowała dyrektor szkoły pani Hanna Rauchfleisch.

Uczniowie i nauczyciele promowali czytelnictwo, realizując następujące działania:

• czytanie ulubionych książek przez uczniów, nauczycieli i pracowników podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych,
  • czytanie książek uczniom klas 1-3 w tzw. „strefach czytania” przez nauczycieli oraz przez wychowawców świetlicy podczas zajęć świetlicowych,
  • stworzenie „kącików bibliotecznych” na holach, w świetlicy i w bibliotece
  • stworzenie „strefy czytelniczego relaksu”, w której uczniowie mogli odprężyć się oraz poczytać.

Zachęcamy do obejrzenia galerii i do szerzenia pasji czytelniczej przez cały rok :)