Środa z profilaktyką w NFZ

Opublikowano: 2024-03-04 10:44, Numer artykułu: 79443 , Autor: P.Strychalski

Nasza szkoła współpracuje z Kujawsko – Pomorskim Oddziałem Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy. Uczniowie klasy 3a brali udział w ŚRODZIE Z PROFILAKTYKĄ, która jest dniem edukacji zdrowotnej. W tym tygodniu tematem była ”Profilaktyka wad postawy u dzieci”. Spotkanie odbyło się w siedzibie NFZ ul. Łomżyńska 33, w dniu 28. 02.2024r. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez pracowników.  Każde dziecko zostało szczegółowo przebadane pod kątem wad postawy. Pani fizjoterapeutka przekazała diagnozę i wskazówki do dalszego postępowania. Uczniowie brali udział w grach i zabawach o tematyce zdrowotnej z nagrodami. Rozwiązywali quizy, krzyżówki, zgadywanki. Wzięli udział również w instruktażu higieny jamy ustnej prowadzonym przez lekarza stomatologa. W siedzibie NFZ gościli dziennikarze z TVB oraz z radia PIK. Nasza pani dyrektor Hanna Rauchfleisch udzieliła wywiadu. O wypowiedź poproszone został  też uczennice Natalia S. i Zosia M. Na koniec dzieci otrzymały worek z drobnymi prezentami oraz materiały informacyjno-edukacyjne zachęcające do szeroko pojętej profilaktyki. W miłej atmosferze czas upłynął nam szybko, wszystkim dopisywał dobry humor.