Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

W dniu 20 marca 2019r. obchodziliśmy najważniejsze święto stomatologiczne Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Tegoroczne hasło Światowej Federacji Dentystycznej brzmi: „MNIEJ CUKRU - WIĘCEJ UŚMIECHU”. Uczniowie z klas I-III uczyli się o tym, jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz utrwalali pozytywne nawyki dbania o zdrowie jamy ustnej. Uczniowie poszczególnych klas odwiedzili gabinet stomatologiczny w naszej szkole, oglądali filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki oraz zostały przeprowadzone pogadanki przez panią pielęgniarkę. Dzieci dowiedziały się więcej o zdrowiu jamy ustnej, o tym jak zapobiegać próchnicy. Uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne pod hasłem: „Mniej cukru – więcej uśmiechu” oraz wykonały plakat ostrzegający przed słodzonymi napojami i produktami zawierającymi dużą zawartość cukru np. batony, napoje gazowane, soki, serki, itp. Nasi uczniowie wiedzą już jak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie jamy ustnej od najmłodszych lat.