Święto Patrona Szkoły

Opublikowano: 2023-03-24 08:54, Numer artykułu: 66081 , Autor: P.Strychalski

W piątek 17 marca br. w Szkole Podstawowej nr 38 imienia Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy, w przededniu zdobycia Kołobrzegu w roku 1945, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.
Do szkoły przybyli zaproszeni goście oraz żołnierze, którzy pełnili Wartę Honorową przy Tablicy Pamiątkowej. Uroczystość zainaugurowała dyrektor szkoły pani Hanna Rauchfleisch. Następnie dyrekcja szkoły oraz goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Zdobywców Wału Pomorskiego i ich bohaterstwo podczas ciężkich walk z Niemcami od stycznia do marca 1945 roku o przywrócenie Polsce prastarych ziem piastowskich.
Część artystyczną Święta Patrona Szkoły uświetniły występ szkolnego chóru „Dolce Canto” pod dyrygenturą p. Roksany Ptasznik, program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 3a i 3b pod opieką wychowawców oraz występy młodych muzyków ze Szkolnej Pracowni Instrumentalnej.
Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Zostały odśpiewane Hymn Państwowy oraz Hymn Szkoły „Kocham Cię Polsko”. Nie zabrakło też wspomnień i wzruszeń, gdyż młodzi aktorzy przybliżyli informacje o Wale Pomorskim oraz historię szkoły. Opowiedzieli o jej symbolach i patronie.

W uroczystości uczestniczyli:
Pani Honorata Kikiewicz,
Pani Bernadeta Rożańska–Majchrzak - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy,
Pan Lech Zagłoba–Zygler - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy,
Pan Michał Andrzejewski - Prezes Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej,
Pan Jerzy Krzemiński - Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych,
Ppłk Gerard Przewoski - Kujawsko – Pomorski Zarząd Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego,
Starszy Chorąży Tomasza Bubiak - Garnizon Bydgoszcz,
Nadkom. Piotr Loba - Naczelnik Prewencji w imieniuKomendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny,
Pan Jacek Kołodziej - Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej BUDOWLANI,
Pani Agnieszka Buzalska - Dyrektora Domu Kultury „Modraczek”,
Pani Barbara Górecka-Kanarkowska - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 57 w Bydgoszczy,
Pani Elżbieta Śmigielska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy,
Pan Jarosław Jagodziński - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy,
Pani Agnieszka Gregrowicz - Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy,
Pan Robert Gabinecki - Dyrektora Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”,
Pani Agnieszka Figiel-Sekulska - Dyrektora Niepublicznego Przedszkola „Skrzat”.