Świętujemy Światowy Dzień Zdrowia

9 kwietnia 2018 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klas 1-3 obejrzeli przedstawienie w wykonaniu dzieci z klasy 3f oraz ich wychowawcy pt. "Rozprawa sądową przeciwko fast foodom". Młodzi aktorzy wcielili się w rolę Oskarżonego - przedstawiciela Fast Foodów, Oskarżyciela – Zdrowie, Świadków – Modelki, Informatyka i Dziecka, Biegłego Sądowego – Dietetyka oraz Ławnika. Wychowawca wystąpił w roli  Sędziego Zdrówka. Po przedstawieniu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wyklejali ogromną piramidę zdrowia i aktywności fizycznej, wcześniej zgromadzonymi wycinkami z makulatury. W wyniku tej akcji powstała ogromna piramida o wysokości 11 metrów. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w grach, zabawach i zawodach sportowych, które zorganizowano na Orliku.Uczestnicy tej akcji aktywnie się bawili i współpracowali oraz rozwijali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także doskonalili kondycję fizyczną.

Anna Bukowska i zespół prozdrowotny