Szlachetna Paczka – relacja

Po raz kolejny udało się pomóc potrzebującym i sprawić, aby święta były piękne, uroczyste i radosne. Przedstawiamy fragment relacji z wręczania paczek, którą otrzymaliśmy od wolontariusza będącego na miejscu.

„Prezenty zostały doręczone w niedzielę rano. Pani Czesława była bardzo wzruszona na widok wolontariuszy. Kiedy zaczęliśmy wnosić paczki, nie mogła uwierzyć w to, co widzi: spodziewała się kilku paczek, tymczasem dostała 30 pudeł zapakowanych w kolorowy papier. Z emocji zabrakło jej słów, ręce zaczęły się trząść - musiała usiąść, aby nabrać sił. Po wniesieniu pudeł w pokoju zrobiło się ciasno. Zaczęliśmy rozpakowywanie prezentów. Pani Czesława z niedowierzaniem patrzyła na piękny, ciepły, kolorowy koc, który od razu rozłożyliśmy na łóżku. W następnej kolejności rozpakowana została torba na zakupy – bardzo ładna i lekka. Nasza emerytka z przyjemnością ją wypróbowała i stwierdziła, że teraz może sama chodzić do sklepu. W kolejnych pudłach była żywność i środki czystości – pani Czesława bardzo się z tego ucieszyła, ponieważ przy jej skromnych dochodach zapas żywności jest bardzo ważny i daje poczucie bezpieczeństwa. Wielką radość sprawiły jej także słodycze. Spodobały się jej także pozostałe prezenty, m.in. koce, kapcie, piżama, szlafrok. Ucieszyła się z maskotki – żółtego słonia. Na koniec rozpakowana została ostatnia paczka, w której był prezent – niespodzianka – karta podarunkowa do sklepu „Biedronka”. Ucieszyła się i zapowiedziała, że wykorzysta ją do zakupów na święta.

Pani Czesława pytała, kto przygotował dla niej taką wspaniałą paczkę – kiedy usłyszała, że szkoła, była zachwycona. Dziękuje z całego serca za wspaniałe prezenty, dzięki którym te święta będą dla niej wyjątkowe. Zapowiedziała, że nie pozwoli nigdy nic złego powiedzieć na młodzież, która jest wspaniała.”

Dziękujemy Państwu za ogromne serce, wiele wspaniałych darów oraz pomoc w przeprowadzeniu akcji. Poniżej kartka z życzeniami i podziękowaniami, którą przygotowała Pani Czesława dla Państwa i Wspaniałych Dzieci.

Życzymy wspaniałych, rodzinnych świąt.