Tydzień Mądrych Wyborów

Opublikowano: 2024-04-22 13:58, Numer artykułu: 82030 , Autor: P.Strychalski

Tydzień Mądrych Wyborów

Poniedziałek: Dzień bez złości. Uczniowie mogą przynieść do szkoły zabawki, książki, puzzle, aby bawić się na przerwach.

Wtorek: Dzień Optymizmu: Dzień Postaci z Bajek uczniowie przebierają się zgodnie z regulaminem za ulubioną postać bajkową.

Środa: Dzień Dbałość o Zdrowie Psychiczne. Uczniowie słuchają na przerwach muzykę, robią ranking ulubionych piosenek , przyklejają na papierowym drzewie kartki wdzięczności. Czytają informator na plakatach. Na długich przerwach: 12.30 – 12.45 i 13.30- 13.45 chętni uczniowie mogą przychodzić do gabinetu 107 na zajęcia relaksacyjne.

Czwartek: Stop uzależnieniom. Będą zajęcia Zumby na parterze o godz.10:30 oraz o godz. 11:30 na piętrze zajęcia sportowe ze skakankami. 13.30 zajęcia sportowe fitness prowadzone przez uczennicę naszej szkoły.

W ciągu dnia prowadzone będą zabawy karty wyborów i wyzwań. Odbędą się także zajęcia profilaktyczne prowadzone przez specjalistów ze Straży Miejskiej i Policji.

Piątek: Dzień Wartości Patriotyzmu, przyjaźni i empatii. Uczniowie przychodzą tego dnia w strojach apelowych. Uczniowie z klas 8 zatańczą Poloneza na 1  piętrze o godz. 9.45. Uczniowie tworzą i wrzucają do skrzynki kartki z życzeniami dla osób chorych,którzy przebywają w szpitalu na ul. Smukalskiej.

W tym tygodniu ogłaszana jest zbiórka karmy i podkładów dla zwierząt przebywających w Schronisku.