VI EDYCJA FESTIWALU KULTUR JUŻ ZA NAMI

Opublikowano: 2023-06-12 21:10, Numer artykułu: 69913 , Autor: P.Strychalski

W poniedziałek 5 czerwca 2023 roku w ramach Miejskiego Projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna obyła się na Wyspie Młyńskiej VI edycja Festiwalu Kultur. W tym roku tematem przewodnim było hasło „Dookoła świata’. Ponad 30 szkół z Bydgoszczy prezentowało najbardziej charakterystyczne osiągnięcia i wyroby różnych cywilizacji z całego świata. Były więc ciekawe wystawy kultury greckiej, tureckiej, amerykańskiej, japońskiej itp. Nasza szkoła w tym roku prezentowała kulturę brazylijską. Na naszym stanowisku można było zobaczyć ziarna brazylijskiej kawy, fragmenty amazońskiej dżungli, spotkać słynnych piłkarzy, można było sobie powróżyć , zrobić zdjęcie w fotobudce oraz odpocząć na plaży Copacabana a także uzyskać przepisy regionalnej kuchni i spróbować orzechów brazylijskich. Stanowiskiem naszym opiekowały się panie; Lucyna Tomaszewska, Małgorzata Retel, Maria Nowak oraz Monika Marcinkowska. Miło nam poinformować, że w tym roku stoisko nasze uzyskało I miejsce w kategorii Grand Prix oraz I miejsce w kategorii Nagroda Publiczności. Nagrody zostaną wręczone 20 czerwca podczas uroczystej Galii w Pałacu Młodzieży.

Równolegle z Festiwalem Kultur odbywał się konkurs Endorfina Show, w którym rywalizowały w śpiewie lub tańcu pary przedstawicieli bydgoskich szkół. W kategorii do lat 15 uczennice naszej szkoły Kornelia Cz. oraz Wiktoria K. zdobyły II miejsce.

Imprezą towarzyszącą była również X edycja Gry Miejskiej Open Your Mind – Labirynt. W konkursie tym uczeń naszej szkoły Ksawier C. zdobył II miejsce a Paulina Sz. zdobyła III miejsce.