Wojewódzki konkurs plastyczny „Polska książka obrazkowa oczami młodego czytelnika”

Konkurs jest adresowany do pięcio- i sześcioletnich wychowanków przedszkola, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie dowolną techniką plastyczną lub techniką komputerową ilustracji do wybranej przez siebie książki obrazkowej polskiego autora lub ilustratora, np. Katarzyny Boguckiej, Iwony Chmielewskiej, Joanny Concejo, Emilii Dziubak, Marianny Oklejak, Urszuli Palusińskiej, Piotra Sochy, Justyny Sokołowskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Przemysława Wechterowicza itp. Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie oraz wybrane przez jury zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w kwietniu 2019 r., która odbędzie się równocześnie w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu i w Filii nr 1 z oddziałem dla dzieci Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ul. Jęczmiennej 23.